Kto stojí za značkou Zepire?

Všetky výrobky na tejto stránke vytvorila vlastnými rukami Paula Záhradníková. Kreativita je pre ňu ventil, cez ktorý sa môže otvoriť a realizovať. Cíti slobodu, vyjadruje svoje pocity. Vyskúšala viaceré tvorivé techniky – najviac jej učarovala batika a tepaný šperk, ktorým sa venuje už 6 rokov.

 

 

Tanec s farbami

Paula začala tvoriť ruka v ruke s cestou osobného rozvoja…čím viac si upratala v sebe, tým väčší priestor pre tvorbu sa otváral v nej samotnej. Najskôr začala s ketlovaním, potom prešla na tepaný šperk, fimo a kurz cínovania. „Rýchlo som pochopila, že naučiť sa nové veci nie je až také ťažké, rozhodujúci je prístup,“. Ide o tvorbu samotnú, o radosť a naplnenie, ktoré prináša. V celom tomto procese si uvedomila, že ju najviac fascinujú a inšpirujú farby, práca s nimi – kombinovanie, ladenie, miešanie, nanášanie. Možno i preto jej napokon najviac učarovala BATIKA a jemnosť šperku. S batikovaním tričiek začínala v menšom bytíku a táto technika ju nadchla tak veľmi, že sa v jednej izbičke permanentne sušila várka tričiek. Aj kúpeľňu obsadil farebný tvorivý proces. Na tričkách totiž dominuje veselá nádherná pestrosť v tvare špirály. Doslova sa s nimi hrá :), jej šperky zas vynikajú jednoduchosťou a ladnosťou doplnenou farbou dúhy drahých kamienkov.

 

 

Šperk – hľadanie v procese

Paula má rada slobodu, aj vďaka tomu sa nebála kráčať po zaujímavej a objavnej ceste tvorivosti – až pokiaľ nenašla stotožnenie s výsledkom. Takto to zafungovalo napríklad i pri výrobe šperkov. Nevyhovovalo jej, že na vyrobených náušničkách boli krásne kamienky navlečené na drôtiku, ktorý časom stmavol a poohýbal sa – nuž pátrala a našla skvelý materiál odolný voči vplyvu času, s ktorým sa jej dobre pracuje a šperky vychádzajúce spod jej rúk vyzerajú jednoducho nádherne. Paula má rada funkčnú jednoduchosť a čistotutvaru, čo sa odráža i na jej výrobkoch. Opäť, rovnako ako pri batikovaní, zostáva pri nadčasovom tvare špirálky, na ktorú navlieka drahé kamene. To, že si za svojou prácou stojí prezrádza i fakt, že Paula svoje šperky rada a s láskou nosí. A my musíme dodať, že ju úžasne dotvárajú a rozžiaria. „napĺňama tvoriť i pre niekoho iného – urobím mu tým radosť a zároveň darujem kúsok seba,“ dodáva s úsmevom.