Loader
  • Páči sa 3
  • Vložený 07.03.2018 10:00

Kriedové tabule "Chalkie"

Chalkie   collage 01

Na začiatku januára som si užíval pár voľných dní. Povedal som si, že sa nebudem ničomu drevenému venovať a doprajem si chvíle oddychu pre seba. Asi po hodine sledovania videí talentových súťaží z celého sveta sa ku mne "z ničoho nič" dostalo video od Ryan Penir, ktorý v ňom ukazoval postup výroby jeho drevených kriedových tabúľ. Niekoľkrát som si ho pustil dookola a z dní voľna sa stali dni príprav a vymýšľania :-)

Nie som z tých, ktorí to, čo u niekoho vidia, do detailu aj odkopírujú. Veľmi sa mi zapáčil nápad a prevedenie, nechal som sa teda príjemne inšpirovať, dal som svojim tabuliam nové rozmery, zatiaľ 4 základné tvary, dostali meno "Chalkie" a čo je najdôležitejšie, chcel som aby bol všetok materiál použitý pri ich výrobe "zdravý".

 

 

Základ tabúľ tvorí smrekové alebo borovicové drevo, natreté sú tabuľovou farbou a olejom, ktoré sú určené na povrchovú úpravu detských hračiek a výrobkov, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. A prerušovaná čiara, ktorá je súčasťou každej z tabúľ je kvôli tomu, aby sa pri stretnutí s vodou pri umývaní, nakreslená permanentným popisovačom.

 

 

Pri možnosti ich zavesenia na stenu som sa nechcel nechať obmedziť len na zavesenie zvislo alebo vodorovne. Preto si je možné túto možnosť kedykoľvek po nakreslení obrázka alebo napísaní odkazu zvoliť, keďže na zadnej strane sa nachádzajú dva samostatné "hrebienky" pre zavesenie.

 

 

Z materiálu, ku ktorému som sa zatiaľ najjednoduchšie dostal a mal som ho k dispozícii, vzniklo niekoľko tabúľ v rôznych rozmeroch. Tieto sa však dajú ľubovoľne prispôsobiť, čo ma na celom tvorení, spolu s možnosťou návrhu vlastného tvaru tabule, baví asi najviac (samozrejme popri pílení, frézovaní, brúsení, natieraní a kreslení) pretože sa tak Chalkie dajú prispôsobiť akejkoľvek požiadavke.

 

Píše sa na ne ľahučko kriedou alebo kriedovým popisovačom a je ich možné použiť na kreslenie a aj na písanie najrôznejších textov či odkazov. Na zotretie postačuje vodou navlhčená handrička.

 

 

 

Tie najväčšie doteraz vyrobené tabule sú v rozmere 600x400mm a tie najmenšie sa takto jednoducho zmestia do jednej ruky :-)

 

 

 

Tak a keď boli dokončené, dostali Chalkie aj svoje nové logo, s ktorým môžu hravo cestovať po celom svete.

 

Posielam vám nádherné užitie nastávajúcich dní.
 

Agi

Komentáre


Crop  a  ie  erven  n u nice na timi

santia

08.03.2018 13:18

Jeej, sú skvelé. Ja som si ich všimla už v priebehu týždňa :), zaujali hneď na prvý pohľad.


Crop l icona

anarik

08.03.2018 15:16

Budete ich mat v roznych rozmeroch? Zatial vidím iba 4 vo vasom obchode...dreaming


Crop sam 2769

Hoch&Spathel

08.03.2018 15:41

vem si ich predstavit aj na dverach


Crop sam 2769

Hoch&Spathel

08.03.2018 15:42

alebo v nejakej hospode, restike s aktuálnou ponukou


Crop sam 2769

Hoch&Spathel

08.03.2018 15:42

alebo aj ako sucast zariadenia niekde


Missing

Agi

12.03.2018 00:30

santia - Ďakujem


Missing

Agi

12.03.2018 00:36

anarik - Áno, budú aj v iných veľkostiach. Práve ich pripravujem na fotenie. Sú v štandardných veľkostiach zatiaľ týchto štyroch tvarov 45x30cm a 22x15cm. Viem sa však prispôsobiť rozmermi a tvarom akejkoľvek požiadavke.


Missing

Agi

12.03.2018 00:38

Hoch&Spathel - Ďakujem za ďalšiu inšpiráciu Už visí aj v obchode s aktuálnou akciou dňa

Pre použitie tejto funkcie musíte byť prihlásený

Zaujalo vás

Pre správnu funkčnosť našej aplikácie používame súbory cookies a to i pre zlepšenie uživatelského komfortu. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním týchto súborov. Viac informácií