Prihlásiť sa


Registrácia

Dočasné heslo Vám pošleme v aktivačnom e-maile

Registráciou potvrdzujete súhlas s pravidlami používania

Loader

Ako nafotiť handmade výrobky

 

Fotka výrobku je prvá a najdôležitejšia vec, ktorou môžete zaujať a získať zákazníka. Dajte si na nej preto na tom ako nafotíte svoje handmade výrobky veľmi záležať. Nepotrebujete drahú zrkadlovku, postačí vám aj telefón. Snažte sa však zaostriť na výrobok, vyhnite sa rozmazaným fotografiám.

V tomto blogu vám ponúkam pár základných rád, vďaka ktorým budú fotografie vašich výrobkov pôsobiť profesionálne a prilákajú viac zákazníkov thumbs_up

 

Svetlo

Najlepším osvetlením pre fotenie je denné svetlo. Nie však priame, produkt potom hádže ostré tiene, ktoré kazia celkový dojem. Svetlo sa stáva jemnejším ak sa odráža od steny alebo prechádza cez záclonu. 

Produkt si samozrejme môžete aj nasvietiť, najlepšie naraz z viacerých strán. Takéto svetlo je však potrebné rozptýliť. Doporučujem použiť tienidlá, alebo si vyrobte vlastné mini fotoštúdio - návod nájdete nižšie.

 

Rozmer

Nezmenšujte príliš svoje fotografie, ponúknite radšej viac detailov, ktoré umožňuje väčší rozmer fotografie. Čo sa týka tvaru, najlepšie sú štvorcové fotografie, alebo ak fotíte na šírku. Inými slovami, ak môžete a tvar výrobku vám to dovolí, skúste sa fotkám na výšku vyhnúť.

 

Množstvo fotiek

Poskytnite nakupujúcemu viac ako iba jednu fotografiu! Ukážte mu svoj výtvor aj z iného uhla alebo pri inom svetle (môže to ovplyvniť jeho farbu). Zaostrite na detaily či konkrétne originálne časti výrobku.

Ak je produkt funkčný alebo sa nejako používa, či otvára, ukážte im aj tieto aspekty. Nakupujúci cez internet totiž nemá možnosť si produkt poobzerať sám, či ho vziať do rúk. Uspokojíte tak jeho potrebu vytvoriť si detailnejšiu predstavu.

 

 

Modelka

Vyrábate šperky, módu či doplnky? Nájdite si modelku! Najlepšie modelky sú vaše kamarátky. Pri fotení sa zabavíte, nestojí vás to peniaze a kamarátka dostane na oplátku pekné fotky.

Výrobky, ktoré zobrazíte na modelkách ponúknu zákazníkom reálnu predstavu o ich veľkosti a celkovom vzhľade pri ich bežnom používaní.

 

Pozadie

  • Pozadie fotky by malo byť menej výrazné ako samotný produkt. Viacfarebné či ostro vzorované pozadie ruší celkový dojem a nakupujúci zameriava celú svojej pozornosť danému výrobku.
  • Ďalšou zbytočnou chybou, ktorú predajcovia občas robia je, že produkt odfotia s pozadím, ktoré má podobnú farbu ako samotný produkt. Výrobok sa potom na obrázku stratí a nakupujúceho nezaujme, pretože ho sám neosloví.
  • Najviac sa osvedčuje biele či šedé pozadie, no niektorí predajcovia majú svoje výrobky krásne nafotené aj na dreve, tráve, štrku či nevýraznom baliacom papieri. Niektorí predajcovia sú špecifický aj vďaka pozadiu, ktoré pri fotení využívajú. Môžete teda kreativitu zapojiť aj tu. Nezabudnite však, že menej je niekedy viac...

 

Ak by ste chceli mať produkty nafotené na čistom jednofarebnom pozadí, skúste si vytvoriť vlastné mini fotoštúdio podľa následujúceho návodu:

 

 

 

Výber

Vyberte si zo svojich fotiek tie najlepšie. Je zbytočné uverejňovať viacero skoro totožných fotografií. Zvoľte napríklad z každého druhu či uhla jednu, aby si zákazník vedel daný produkt predstaviť. 

 

 

Finálna úprava

Nebojte sa svoju fotku v počítači dodatočne upraviť. Nemusíte robiť radikálne zmeny, aby ste náhodou nezavádzali svojho zákazníka. Občas však fotke prospeje, ak jej pridáte trošku svetlosti alebo jemne zvýrazníte farby, pokiaľ ich foťák nezachytil také, aké sú v skutočnosti. 

Môžete tiez fotografiu orezať a nezobrazovať tak zbytočné predmety, ktoré vám zasahujú do fotografie, či odstrániť prebytočné prázne miesto. 


Prečítajte si tiež blog o tom akým chybám sa pri fotografovaní svojich produktov vyhnuť aby pôsobili profesionálne:

 

Máte aj vy nejaké tipy ako dobre nafotiť svoje produkty? Podeľte sa o ne dolu v komentároch ;)

Paula
Zepire tím good_luck

 

Komentáre


Crop brand board 002

Henrieta Môcová

06.06.2017 17:01

Presne takýto "ateliér" z kartónu a papiera na pečenie mám aj ja. Dobre sa osvedčil najmä pri fotení lesklých vecí.


Crop bb logo

BioBody

25.02.2018 13:27

Skvělý článek thumbs_up

Pre použitie tejto funkcie musíte byť prihlásený

Zaujalo vás

Pre správnu funkčnosť našej aplikácie používame súbory cookies a to i pre zlepšenie uživatelského komfortu. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním týchto súborov. Viac informácií