Loader
  • Páči sa 2
  • Vložený 10.01.2017 11:48

Návod na luxusné papierové korálky

Paper

Výroba papierových korálok je zábavná a ľahká. Je vhodná nielen pre dospelých, ale aj ako projekt pre deti. Najlepšie na papierovej bižutérii je, že je neskutočne lacná na výrobu a zároveň šetrí prírodu recykláciou! good_luck
 

Potrebujeme:

  • časopis, ktorý chceme recyklovať (noviny nedoporučujeme, pretože s pevnejším papierom sa ľahšie pracuje)
  • lepidlo
  • špáratká
  • priesvitný lak na nechty
  • nožničky

 

 

Postup:

1. Najskôr sa musíte rozhodnúť, či chcete aby mali korálky určité zafarbenie, alebo zvolíte klasickú šedú variantu z popísanej stránky. Pokiaľ chcete konkrétnu farbu, nájdite si stránku v časopise, ktorá je prevažne danej farby. (korálky však veľmi často vyzerajú inak, než sme si na začiatku predstavovali, no vždy vyzerajú veľmi zaujímavo, nemusíte sa báť, určite budete milo prekvapení)
 

2. Potom vybranú stranu časopisu nastrihajte na dlhé kónické (kuželovité) pásiky.  Každý dlhý papierový pásik by mal mať na začiatku šírku asi 1,3 cm a rovnomerne ho zužujte do spičky. Nemusíte si ich nameriavať, stačí od oka.

 

3. Farebnú stranu, ktorú chcete použiť otočte smerom na podložku. Priložte špáratko na začiatok širokej časti papiera a začnite rolovať.

 

 

4. Pred poslednými cca 3cm sa zastavte a vnútornú stranu papiera natrite lepidlom. Potom dorolujte zbytok papiera - prilepte špičku.

 

5. Pridržte špičku prilepeného papiera na pár sekúnd kým trochu nezaschne, aby sa Vám neodlepila.

 

6. Posuňte zatiaľ nedokončenú korálku kúsok po špáratku aby ste sa uistili, že nie je na drievku prilepená. Spravte to ale opatrne, potrebujete iba zistiť či je pohyblivá, doporučujeme preto korálku posúvať koncom nechta.

 

 

7. Nechajte chvíľku zaschnúť lepidlo predtým než nanesiete lak.

 

 

8. Natrite korálku priesvitným lakom na nechty. Dávajte si pozor aby ste nenatreli aj špáratko, pretože by sa korálka mohla prilepiť a pri odstraňovaní zo špáratka by ste ju mohli poškodiť.

 

 

 
9. Počkajte pár minút a natrite korálku druhou vrstvou laku.
 
 
10. Po zaschnutí druhej vrstvy korálku jednoducho zošuchnite zo špáratka a môžete ju navliecť napr. na bavlnenú šnúrku a vyrobiť si tak nádherný originálny náhrdelník winking
 
 
 
Prajeme veľa zábavy pri tvorení! thumbs_up
 
 
Zdroj: http://www.clumsycrafter.com/2015/10/how-to-make-paper-beads/
 

Zepire Vám okrem skvelých návodov ponúka aj množstvo hotových handmade produktov od slovenských a českých výrobcov!

Komentáre

Pre použitie tejto funkcie musíte byť prihlásený

Zaujalo vás

Pre správnu funkčnosť našej aplikácie používame súbory cookies a to i pre zlepšenie uživatelského komfortu. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním týchto súborov. Viac informácií